top of page

Mantra of peace/Mantra míru

Om Om Om

Sarvesham Svastir Bhavatu
Sarvesham Shantir Bhavatu
Sarvesham Poornam Bhavatu
Sarvesham Mangalam Bhavatu
Om Shanti, Shanti, Shanti

“May well-being, peace, wholeness and tranquility, happiness and prosperity be achieved by all”.

"Všem může být dosaženo pohody, míru, celistvosti a klidu, štěstí a prosperity."

OM (óm) je původní mantra, kořen všech zvuků a písmen. „Ó“ vzniká hluboko v těle, pomalu stoupá a spojuje se s „m“, které rezonuje v celé hlavě. Opakování mantry dokonale zrelaxuje každou buňku vašeho těla.

SOHAM (Só-ham, Já jsem) tuto mantru nevědomky opakujeme při každém nádechu a výdechu. Já jsem mimo hranice mysli a těla, v jednotě.

Význam Manter

V Tibetu a Indii se mantry dodnes používají k rozdílným účelům. Slouží jako bhaktické modlitby k uctívání a odevzdání se bohu, jako ochranné štíty proti zlým vlivům a nemocem. Léčí, očišťují a nabíjejí tělo i duši. Ztišují mysl, uklidňují emoce, přinášejí klid, mír a radost do našeho srdce. Přinášejí do moderního světa psychické uvolnění a možnost uvědomění si sám sebe. Mantry nás ovlivňují zevnitř i zvenčí. Můžeme jimi cíleně masírovat vnitřní orgány a také zvenku léčit tělo přikládáním dlaní a vibracemi zpěvu do těchto míst cíleně působit. Jsou nástrojem synchronizace těla a duše. Vibrace manter jsou léčivé a Indové dokonce věří, že správně recitovaná mantra čistí karmu.

bottom of page