top of page

O..mně 

  • Jsem jedna z Vás.. Sedím za počítačem v kanceláři. Ke všemu co umím, jsem se poctivě procvičila. Jsem schopná udržovat pravidelnou jógovou praxi, a zlepšovat tak své fyzické zdraví. A umím to srozumitelně předávat dál, protože mě to těší..

  • Málo kdo by mi tipoval můj skutečný věk. Tělo mám pružnější a silnější než ve 20-ti letech. Vděčím za to józe a pravidelné praxi. 

Má cesta k józe:

K józe jsem se dostala před mnoha lety po nutné operaci haluxů (vbočené palce u nohou). V té době jsem měla chodidla ve velmi špatném stavu (propadlé klenby, oslabené svaly). Své udělaly vysoké podpatky, ale také genetika a dědičnost. Ortoped mi sdělil, že neexistuje  téměr žádný způsob, jak to opravit. Hledala jsem tedy různá rehabilitační a posilovací cvičení, což mě nakonec zaválo k józe. Tehdy jsem objevila Ashtanga jógu. Uvědomila jsem si, jak jsou na sebe v těle jednotlivé svaly navázané, jak je potřeba řešit každý problém komplexně. Uchvátila mě dynamika cvičení i možnost praktikovat série. Po dlouhodobé praxi a následném přizpůsobení pozic tak, aby pro mě byly co nejpřínosnější, se svaly v chodidlech začali samovolně uzdravovat a posilovat. Dnes můžu říct, že jóga skutečně funguje!

 
Později jsem se začala zajímat o další styly jógy. Navštívila jsem učitelský program garantovaný Evropskou federací jógy a téměř rok jsem věnovala studiu. Dále jsem rozšiřovala svou osobní praxi, a složila jsem úspěšně zkoušky s platnou certifikací. Vytvořila jsem vlastní způsob učení, který vychází víc z původního pramene, než z moderních větví jógy. Jednotlivé linie se většinou vymezují vzájemně proti sobě, což je škoda. Stále je to jóga, která ozdravuje tělo a povzbuzuje ducha.  Každý systém může sám o sobě hodně poskytnout, pokud je učitel dobrý a pravidelně sám praktikuje.


Dobře vím, jak složité je pracovat pod stresem.. Mentální odpočinek je stejně důležitý jako fyzický pohyb a jóga kombinuje obojí dohromady. Pokud na sobě chcete dlouhodobě pracovat, pravidelná jógová praxe je správnou volbou. Fyzická i mentální přeměna přichází postupně opakováním jednotlivých pozic, rozvíjením fyzické síly, a pochopením správné techniky asán.

A ROZHODNĚ TO NENÍ JEN PRO HOLKY :)..!​                                                   
​​

 

bottom of page